A banánt szerető szerelemvirág titka
Vig Ágnes, 2013. szept. 23.
A szerelemvirágot - más néven Afrika szerelme - nem véletlenül, sokan varázslatos növénynek tartják. Csodás virágának légies színét nézve érthető a virág köré szőtt legenda létrejötte.
Viszont a hiedelmekkel ellentétben nem igényel különleges bánásmódot, csak termékeny talajt, főleg a kezdetben.

Latin elnevezése: Agaphantus is a görög „agape” (szerelem) és „anthos” (virág) szóból ered, bár Dél-Afrika magasabb hegyei közül a Jóreménység foka és a Limpopo folyó környékéről származik. Sok mítosz kering a szerelemvirág körül, hogy nehéz nevelni és nem fagytűrő.
És a titok: ne hagyjuk kiszáradni azután sem, hogy elvirított. Sokan panaszkodnak, hogy nem virít a szerelemviráguk és ennek gyakran az az oka, hogy ősszel kiszáradt. Ezért rendszeresen öntözzük a tél beálltáig és háromhetente tápoldatozzuk.
Olyan anyagot használjunk, aminek magas a kálium tartalma. Az Agriplant 4 vagy a Volldünger Linz Virág remekül megfelel erre a célra. Esetleg ha van kedvünk, akkor időnként akár banánhéjat is ledarálhatunk és a növényünk tövéhez szórhatjuk a cserépben. A banánhéj magas kálium tartalma miatt akár szárítva is remek komposztanyag virágos növényeink számára.
A szerelemvirágnak több típusa létezik, egy részüknek örökzöld levelei gyönyörűek, de tényleg nem fagytűrőek, ezért érdemes őket fagymentes helyre menekíteni a téli időjárás viszontagságai elől.
Egyes hibridek viszont mondhatni lombhullatók, télire visszahúzódnak leveleik és a talajban vészelik át a kedvezőtlen körülményeket, hiszen Afrika magas hegyeiben is találkoznak fagyos időszakokkal. Ha nem vagyunk biztosak benne, hogy a mi virágunk melyik típusba tartozik, biztosabb, ha védett helyen teleltetjük.
Kapcsolódó cikk:
Nagytakarítás a virágágyásban - De hogyan?
Facebook Twitter GoogleStartlap
2022.április 24., vasárnap / 08:22