Ősszel is pompázhatnak a virágládák
Sulyok Józsefné, 2015. okt. 07.
Nem kell még elbúcsúznunk a virágba borult erkélyünktől, teraszunktól. Még mindig van idő újabb színkavalkád kialakítására.

Magas-törzsű margitvirág
A nyár folyamán sokat gyönyörködhetünk a magas-törzsű margitvirágban, de mi legyen vele télen?
Amíg csak lehet, hagyjuk kint a szabadban, mínusz 5 fokig bírja a hideget. Az enyhe éjszakai fagyokat jól átvészeli a szabadban hőszigetelő agroszövettel betakarva, a ház falának védelmében.
Ősszel a koronát vágjuk vissza kb. egyharmadára, adott esetben még tavasszal utána lehet igazítani. A margitvirág egészen addig kint maradhat a szabadban, amíg a hőmérséklet napközben is fagyponthoz közelít. Csak akkor vigyük be a hűvös, világos pincébe, és ezek után csak keveset öntözzük.
Mutatós csarab
A télálló ’Katja’ csarab feltűnő világoszöld lombjával gyönyörű látványról gondoskodik. A piros virágbimbók szeptembertől egészen novemberig megőrzik élénk színűket.
A sűrűn elágazó, örökzöld törpecserje a napos helyet kedveli. Lehetőleg esővízzel öntözzük és rendszeresen, mert a szárazságot nem szereti. Tél végén vissza lehet vágni.
Nagyon jól mutat tűzgyöngyvirág és díszfüvek mellett.
Színes őszi virágok a balkonládában
Miután az elvirágzott nyári növényzetet eltakarítottuk, igyekszünk minél hamarabb a helyére újakat ültetni. Most nagyon menők a narancsos és a vöröses színárnyalatok.
A fajdbogyó és a krizantém mellé ültetve jól mutat kísérőként a sötét lombú tűzgyöngyvirág, és az alacsony díszfüvek, pl. a csenkesz, a sás vagy a törpe tollborz-fű. Szép dísz a tarka levelű kaméleonlevél is a fajdbogyó mögött.
Az őszi szépségeket mindig friss virágföldbe ültessük. Újraültetés előtt a régi földet távolítsuk el, és az edényt vízzel alaposan mossuk meg.
Kapcsolódó cikk: Csodás páros: őszirózsa és ciklámen
Facebook Twitter GoogleStartlap
2022.április 24., vasárnap / 08:22